Ramazan Özkök

Temizlik İşleri Müdürü

0 (256) 313 20 28 Dahili: 280

info@nazilli.bel.tr

Temizlik İşleri Müdürlüğünün amacı; ilgili kanun ve yönetmeliklerle verilen yetkileri en iyi şekilde kullanarak çevrenin korunmasını, kirliliğin önlenmesini, kirliliğin giderilmesini sağlayarak, yaşanabilir ve gelecek nesillere aktarılabilecek sağlıklı bir yaşam alanı oluşturmaktır.

 • Katı Atıkların Kontrolü Çalışmaları (Evsel Atıkların Toplanması)

  Temiz, düzenli, sağlıklı ve yaşanılabilir bir kent oluşturma çabası içerisinde, yerleşim alanlarında üretilen çöpler belediyemiz tarafından her gün, düzenli ve günlük olarak, tamamı modern ve kurumsal araçlarımızla toplanmaktadır.

  Evsel atıkların daha modern bir sistem ile toplanabilmesi için yer altı çöp konteyner sistemi tamamlanarak hizmete sunulmuş ve Vinçli Çöp Toplama Araçlarımızla evsel atıklar (çöpler) yer altından toplanmaya başlanmıştır.

 • Cadde ve Sokakların Süpürülmesi ve Yıkanması

  Nazilli'de tüm cadde ve sokaklarımız El ve Makine ile süpürülmektedir. Süpürülen yerler sabunlu sularla yıkanarak dezenfekte edilmektedir.

 • Cadde ve Sokaklarda Bulunan Konteynerlerin Bakımı- Onarımı ve Yıkanması

  Periyodik olarak konteynerlerin bakım-onarımı yapılmakta ve buharlı yıkama makinesi ile ilaçlı-basınçlı sularla yıkanarak dezenfeksiyonu yapılmaktadır.

 • İbadethane ve Okulların Temizliğinin Yapılması

  "Temizlik Ekibimiz" tarafından ibadethane temizliği, okul iç-dış mekan temizliği, kütüphane, vakıf, dernek vb. yerlerin temizliği ve dezenfeksiyon çalışmaları periyodik olarak yapılmaktadır.

 • İzinli Kurban Satış ve Kesim Yerlerinin Temizliğinin Yapılması

  Kurban bayramı öncesinde oluşturulan kurban satış ve kesim alanlarının kurban bayramı boyunca temizliği ve dezenfeksiyon çalışmaları yapılmaktadır.

 • Pazar Yerlerinin Temizliğinin Yapılması

  İlçemizdeki mahalle pazarlarımız, pazar temizleme ekiplerimiz tarafından akşam pazar bitiş saatinden itibaren temizlenmekte, yıkanmakta ve buharlı yıkama araçlarıyla dezenfekte edilerek ertesi güne tertemiz bırakılmaktadır.

 • Boş Arazi Temizliğinin Yapılması

  Sahipsiz ve bakımsız olan alanlardaki ve kaldırım üstlerindeki çöpler ve atıklar özel mobil ekiplerimiz tarafından temizlenip ilaçlanarak dezenfekte edilmektedir.

 • Bordür Taşlarının Yıkanması ve Boyanması

  Bordürlerimiz düzenli bir şekilde Sarı-Beyaz renklere boyanmakta, trafik düzenine ve estetiğe katkı sağlamaktadır.

 • İnşaat Yıkıntı Atıklarının (Molozların) Toplanması

  Ev, işyeri vb. yerlerde yapılan; tamir, tadilat ve onarım sonrası oluşan inşaat yıkıntı atıkları (molozlar) vatandaşlarımızın talebi üzerine ekiplerimiz tarafından mahallinden alınarak döküm sahasına taşınmaktadır.

 • Çöp Evlerin Temizlenmesi

  Tarafımızdan tespit edilen çöp evler, tamamen temizlenerek dezenfekte edilmektedir. ​