Başkan Alıcık Müjdeyi verdi

11.10.2017

Ata’nın Nazilli’ye gelişinin 80. Yıl dönümü kutlamalarında Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık müjdeli haberi vedi. “Gıdı Gıdı treninin vagonlarının tadilatına en kısa sürede başlayacağız. Nazillimizin tarihine sahip çıkacağız. Sümer Bank Fabrikasını da Türkiye’de ODTÜ’den sonra en büyük kampus haline getireceğiz” dedi.


 • Başkan Alıcık Müjdeyi verdi
 • Başkan Alıcık Müjdeyi verdi
 • Başkan Alıcık Müjdeyi verdi
 • Başkan Alıcık Müjdeyi verdi
 • Başkan Alıcık Müjdeyi verdi
 • Başkan Alıcık Müjdeyi verdi
 • Başkan Alıcık Müjdeyi verdi
 • Başkan Alıcık Müjdeyi verdi
 • Başkan Alıcık Müjdeyi verdi
 • Başkan Alıcık Müjdeyi verdi
 • Başkan Alıcık Müjdeyi verdi
 • Başkan Alıcık Müjdeyi verdi

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık Atatürk’ün Nazilli’ye gelişi ve Sümerbank Basma Fabrikası’nın açılışının 80. Yıl dönümü etkinliklerinde Nazillilere müjde verdi. İstasyon Meydanı ve Nazilli TCDD Garında yapılan program ve etkinlikler sonrası Sümer Kampusuna giderek, kampus alanı içerisindeki Atatürk müzesini gezip Gıdı Gıdı treni ile nostalji turu yapan Başkan Alıcık, Nazilli’lerin çok sevineceği açıklamalar yaptı.  Büyük lider Mustafa Kemal Atatürk’ün Nazilliye gelişinin 80. yıl dönümü şerefine Nazilli’nin simgesi olan Gıdı Gıdı treninin tadilatları yapılmayan vagonlarının da Nazilli Belediyesi tarafından en kısa süreçte restore edileceğinin sözünü veriyorum ifadelerini kullanarak; “Nazilli Belediyesi olarak sosyal belediyeciliğe önem veriyor manevi miraslara sahip çıkıyoruz. 1937 de Atatürk Nazilli’ye geldiğinde Nazilli halkını kucaklamıştır. Nazilli halkı kurtuluş savaşında çok büyük hizmet vermiştir. Nazilli’de yapılan Nazilli Kongreleri, düzenli ordu kurulmasındaki katkıları yadsınamaz. Nazilli halkının çok büyük katkıları vardır. Atatürk bu yüzden bu verimli topraklarda Nazilli halkı için Sümerbank Fabrikasını açmıştır. Onca il varken Nazilliyi seçmiştir. Nazilli böyle güzel bir fırsatı sunmuştur. Bu sayede bir çok iş sahibi olmuş, ekmek parasını kazanmış ailesine bakmıştır. Büyük Atatürk’ün söylediği bir laf var Nazilli ilerde vilayet olacak diye o sözleri boşuna söylemedi. Ben böyle bir şehrin belediye başkanı olarak büyük bir şeref onur duyuyorum. Atatürkümüz bundan 80 yıl önce gelip Nazilliye bu fabrikayı açmasının amacını düşününce çok daha gururlanıyorum. Biz bu  günü her yıl coşku ile kutluyoruz. Aynı o günün coşkusunu yaşıyorcasına. Sümerbankı her şekilde yaşatmak lazım sadece bu günle sınırlı olmadan. Değerlere sahip çıkılması lazım, buraların yaşatılması gerekiyorsa biz Nazilli Belediyesi olarak bunu yapmalıyız. Lafta bırakmamalıyız. Gıdı gıdısına sahip çıkmalıyız, binalarına, ağaçlarına çiçeğine yeşiline sahip çıkmalıyız. Bu fabrikanın kapatılmasından sonra elimizi taşın altına koyduk bu değerli alanın eğitim yuvasına dönmesi için gereken her şeyi yaptık. Biz buranın ünüversite şehri olmasını istiyoruz. Türkiye’de ODTÜ den sonra en büyük kampus olması içinde elimizden geleni yapıyoruz dedi.

Gıdı gıdı treninin vagonları için basın mensuplarına verdiği müjdenin ardından ADÜ Nazilli Meslek Yüksek Okulu Müdürü Mustafa özçağ nezaretinde tüm protokol üyeleri ve Başkan Alıcık Kampüs alanına yeni çam fideleri dikti. 

Diğer Haberler