Büyükşehir Belediyesinden Nazilli’ye Teknik Ziyaret

9.08.2017

Bursa Büyük Şehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı, Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, Sosyal Hizmetler Şube Müdürü, Nazilli’ye gelerek Türkiye’nin ilk Alzheimer hastaları ve aileleri için buluşma ve danışmanlık merkezini ziyaret edip yapılan çalışmalar hakkında istişarede bulundular.


  • Büyükşehir Belediyesinden Nazilli’ye Teknik Ziyaret
  • Büyükşehir Belediyesinden Nazilli’ye Teknik Ziyaret
  • Büyükşehir Belediyesinden Nazilli’ye Teknik Ziyaret

Yaşlılık alanı ve sosyal belediyecilik ile ilgili olarak bir çok projeye imza atan Nazilli Belediyesi çalışmalarına hız katarak devam etmekte. Nazilli Belediyesi’nin öncülüğünü yaptığı sağlıklı yaşam ve yaşlılık ile ilgili Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan Alzheimer hastaları ve aileleri için buluşma ve danışmanlık merkezi Bursa Büyük Şehir Belediyesinden gelen misafirlerini ağırladı. Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Sosyal Hizmetler Uzmanı Yasemin Şavşatlı, Sosyal Hizmetler Şube Müdürü, İsmail Kurt, Sosyal Yardımlaşma Engelli Hizmetler Sorumlusu Oya Berber Nazilli Belediyesinin çalışmalarını yakından incelemelerde bulundular. özel Kalem Müdürü Engin Tulumbacı, Nazilli Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü İrfan özbek Bursa Büyük Şehir Belediyesi misafirlerine eşlik ederek Alzheimer hastaları ve aileleri için buluşma ve danışmanlık merkezi hakkında ve yaptığı çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

Gelen misafirler Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ı makamında ziyaret ettiler. Bursa Büyükşehir Belediye  Başkanı Recep Altepe’nin selamını ileterek Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Sosyal hizmetler uzmanı Yasemin Şavşatlı ‘’Bursa’da yapılması planlanan çok amaçlı bakım merkezinde Alzheimer hastaları içinde bir bölüm planlamaktayız. Nazilli Belediyesinin geçmiş 6 yıllık merkez tecrübesini ve çalışma metodlarını yerinde inceledik. Çalışma şartları, düzenlemeler, avantajlar ve dezavantajlar olmak üzere bir çok konu hakkında istişare de bulunduk. Hasta yakınları ve hastalarla uzun süre sohbet ederek eksikleri yerinde tespit ettik dedi.

 Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak yaşlı ve dezavantajlı tüm gruplara özel çalışmalarımız ve hizmetlerimiz mevcut, ancak yeni başlıyacağımız büyük bir proje için Nazilli’den de örnek almak istedik. Nazilli Belediyesi Alzheimer merkezinin tecrübesi bizim için çok önemli ve buradaki gözlemleri dikkate alarak bir planlama yapacağız. Böylesine hassas ve çok önemli bir çalışmayı hayata geçirdikleri için başta Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ı ve bu projede çalışan ekibini tebrik ederiz.’’ Dedi.

 

Başkan Alıcık ; Alzheimer hastaları ve aileleri için buluşma ve danışmanlık merkezi hakkında Başkan Alıcık ‘Alzheimer Gündüz Bakım Merkezi bizim için başta gelen hizmetlerimizdendir. 2011 yılından itibaren 6 yıl boyunca hizmet sunuyoruz. Kendi personellerimiz tarafında hastalarımızla tek tek ilgilenilmektedir. Bir sağlık teknikerimiz, spor öğretmenimiz her hasta için ayrı ayrı ilgilenen görevli arkadaşlarımız tarafından Alzheimer hastalarımıza gerekli ilgi gösterilmektedir Sabah 08:00’da özel servis araçlarımızla alıp akşam saatlerinde 16.00’da merkezden alarak evlerine bırakıyoruz. Günlük ortalama 18-20 vatandaşımıza bu alanda hizmet vermekteyiz. 

Diğer Haberler