Değerli Hemşerilerim;

Nazilli Belediye Başkanı olarak 2009 yılında hizmet için yola çıktığımız ilk günümüzden bugüne kadar Nazilli’nin eksik hücrelerini tek tek işlemeye, eğitim, sağlık, kentsel dönüşüm, sosyal hizmet eksikliklerini ortadan kaldırmaya gayret ettik.

Nazilli'nin dört bir yanında bir kentin gelişmişliğinin en önemli göstergelerinden biri olarak gördüğümüz geniş bulvarlar, çevre yolları açtık. Nazilli’nin kent kimliğine yeni bir pencere açtık. Bu dönemde 436.000 metrekare parke yol, 40 yeni park ve 127.000 metrekare yeni yeşil alanı Nazilli'ye kazandırarak, hem kentimize modern bir görünüm, hem de hemşerilerimizin yaşam kalitesini yükseltmek için kalıcı yatırımlar gerçekleştirdik. Yine bu dönemde Nazilli için büyük umut olan Nazilli Organize Sanayi Bölgesi altyapı yatırımları için Nazilli Belediyesi olarak 6 Milyon TL'nin üzerinde yatırım gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Tüm bunların yanında Huzur Evi, Ağız ve Diş Hastanesi, Kent Güvenlik Sistemi Mobese, Fen Lisesi, Sağlık Meslek Lisesi, Alzheimer Merkezimiz, Kadın Dayanışma Evi, Taziye Evi, Arslanlı Kültür ve Gençlik Spor Merkezi, Mahalle Parkları, Muhtarlık binalarının yenilenmesi, engellilerimize, amatör spor kulüplerimize yardımlar, öğrencilerimize burslar, Nazkent Toplu Konutları, Nazlı Su fabrikamız gibi yatırım ve hizmetleri hayata geçirdik. 2014 yılında hayata geçirilen büyükşehir yasası ile birlikte belediyemizin sorumluluk alanı ve nüfusu %50 arttı. Ancak gelirlerimiz de önceki döneme göre %50 azaldı. Bu yasa ve uygulamayla birlikte tüm ilçe belediyelerinin yaşadığı büyük sıkıntılara rağmen geride bıraktığımız yıl içinde sosyal belediyecilik alanında örnek hizmetlere ve kalıcı yatırımlara devam ettik.

2015 yılında kentin yeni yaşam simgesi olacak yatırımlardan Dereköy Çayı’nın çevre düzenlemesini ve yürüyüş yolunu tamamladık. Yeni parklar, köy yolları, kültür merkezi, taziye evi, kadın dayanışma evini tamamlayarak hizmete açtık. Amatör ve profesyonel sporcu kamp merkezinin temelini attık. Manevi değerlerimize ve güzelliklerimize de sahip çıkmaya devam ediyoruz. Nazilli’mizin simgelerinden ‘Gıdı Gıdı Treni’ni yeniden canlandırdık ve bu nostaljiyi ve sesi Nazilli’de yaşatmaya devam edeceğiz.

Ayrıca Büyükşehir yasası ile birlikte Nazilli’nin yeni dönemde en büyük sıkıntısı olan gelirlerini yeniden hizmet üretebileceği seviyelere çıkaracak adımlar da atıyoruz. İlk olarak yılda 1.480.000 MW elektrik üretecek Güneş Enerjisi Santrali’nin kurulumu için düğmeye bastık. Santralin kurulacağı 20 bin metrekarelik alanı tahsis ederek, 1 Mega Watt’lık Güneş Enerjisi Santralini faaliyete geçirmesiyle birlikte Nazilli Belediyesi kasasına her yıl 425 bin TL girecek.

"Biz Nazilli'yi Karşılıksız Sevdik" sözümüzün gereği olarak gerçekleştirdiğimiz bu hizmetleri görevimizin son dakikasına kadar Nazili sevgimizden ve sizden alacağımız güçle, güçlü bir şekilde sürdüreceğiz.

H. Haluk Alıcık
Nazilli Belediye Başkanı